☰ Menu Prawe Menu ☰
Nowy Dwór Mazowiecki

Czwartek 11.08.2022

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

XXII sesja Rady Miejskiej - sprawozdanie

XXII sesja RM

30 maja br. odbyła się XXII sesja Rady Miejskiej, podczas której podjęto decyzję o udzieleniu z budżetu miasta pomocy finansowej Starostwu Powiatowemu w Nowym Dworze Mazowieckim w kwocie 35000zł w formie dotacji celowej z przeznaczeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim na dofinansowanie zakupu samochodu terenowego.
Ustanowiono zasady na jakich przewodniczącemu organu wykonawczego jednostki pomocniczej będzie przysługiwała dieta oraz zwrot kosztów podróży służbowej.
Rada Miejska wyraziła zgodę na wykorzystanie herbu miasta Nowy Dwór Mazowiecki przez Stowarzyszenie „Wiarygodność, Niezależność, Dialog” w ramach bieżącej działalności.
17 głosami „za”, 2 „przeciw” i przy 1 „wstrzymującym się” wybrano na nowego  wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Olikowskiego.
Radni zapoznali się z informacją na temat polityki gospodarowania nieruchomościami. Wynika z niej, że polityka gospodarowania nieruchomościami w następnych latach powinna polegać na dalszym pozyskiwania nieruchomości do gminnego zasobu. Ze względu na strukturę własności i kształt nieruchomości gmina niejednokrotnie jest jedynym potencjalnym nabywcą na rynku lokalnym. Pozyskane nieruchomości, po scaleniu i podziale oraz uzbrojeniu w infrastrukturę techniczna i drogową, miasto udostępnia inwestorom, umożliwiając w ten sposób powstawanie nowych zakładów i osiedli mieszkaniowych. W ten sposób gmina stymuluje rozwój i powstawanie nowych miejsc pracy.
Rada zapoznała się również z informacją dotyczącą organizacji Dnia Dziecka oraz Dni Nowego Dworu Mazowieckiego, funkcjonowaniem dziecięcych i młodzieżowych kół oraz organizacji, a także informacją na temat problemów istniejących w placówkach oświatowych na terenie miasta.

Wytworzył:
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
Udostępnił:
Kosiorek Jacek
(2008-05-21 10:30:55)
Ostatnio zmodyfikował:
Kosiorek Jacek
(2008-06-06 13:35:46)

       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki    
 
liczba odwiedzin: 4144380