☰ Menu Prawe Menu ☰
Nowy Dwór Mazowiecki

Czwartek 11.08.2022

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

XLII sesja Rady Miejskiej - sprawozdanie

Budżet miasta na 2010 rok uchwalony!

Na ostatniej w 2009 roku Sesji Rady  Miejskiej jaka odbyła się 15 grudnia radni uchwalili budżet miasta na 2010 rok. Dochody miasta wyniosą 85 mln. złotych a na wydatki zaplanowano prawie  120 milionów.  

Na pokrycie deficytu trzeba będzie zaciągnąć kredyt w wysokości 34 milionów złotych i uruchomić część wolnych środków. Większość wydatków pochłonie dokończenie rozpoczętych wcześniej inwestycji m.in. budynku socjalnego (3 mln. złotych), nowej siedziby Nowodworskiego Ośrodka Kultury (ponad 1 mln. 200 tyś. złotych) i ponad 15 milionów na dokończenie budowy basenu. W przyszłym roku ponad 1 milion złotych wydane zostanie na rozbudowę systemu monitoringu miejskiego i ponad 2 miliony na budowę siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej.  1,5 mln. złotych przeznaczono na budowę sali gimnastycznej w Zespole Szkól w Modlinie Twierdzy a 2 miliony na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 7 na Osiedlu Młodych.

Dochody miasta w głównej mierze będą opierały się na wpływach z podatków. Z tego tytułu do miejskiej kasy ma wpłynąć prawie 47 mln złotych. Subwencje z budżetu centralnego wyniosą blisko 16 mln. złotych.

W dyskusji poprzedzającej głosowanie nad budżetem radny Tadeusz Sempławski podkreślił, że podczas pracy w komisjach wszyscy radni byli zgodni co do słuszności decyzji zapisanych w budżecie. „Są uwagi co do poszczególnych zadań, ale sprzeciwu wobec budżetu nie ma. Myślę, że Pan burmistrz spełni nasze i po części swoje marzenia” – powiedział.

Budżet został przyjęty jednogłośnie.

Podczas sesji radni uchwalili także m.in. Miejski Program Profilaktyki i Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy dla miasta na rok 2010 oraz podjęli uchwałę określającą zasady współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami pożytku publicznego w przyszłym roku.
 

Wytworzył:
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
Udostępnił:
Kordulewska Martyna
(2009-12-23 12:18:40)
Ostatnio zmodyfikował:
Kordulewska Martyna
(2009-12-23 12:22:35)

       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki    
 
liczba odwiedzin: 4144380