☰ Menu Prawe Menu ☰
Nowy Dwór Mazowiecki

Poniedziałek 27.06.2022

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Wnioski o dofinansowanie z WFOŚiGW zadania polegającego na unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość pozyskania środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest.

Zgodnie z Regulaminem przeznaczania środków WFOŚiGW w Warszawie na dofinansowanie działań z zakresu usuwania i unieszkodliwiania azbestu na terenie Województwa Mazowieckiego beneficjentami środków mogą być osoby prawne, osoby fizyczne oraz jednostki organizacyjne administracji publicznej nie posiadające osobowości prawnej, a także związki celowe tych osób.

Osoby prawne oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą składają wnioski indywidualnie o przyznanie dofinansowania bezpośrednio do WFOŚiGW, natomiast osoby fizyczne w tym wspólnoty mieszkaniowe nie prowadzące działalności gospodarczej składają wnioski o dofinansowanie za pośrednictwem gminy.
Zadania polegające na usuwaniu i unieszkodliwianiu azbestu mogą być dofinansowane w formie dotacji, a po wyczerpaniu środków dotacyjnych przeznaczonych w ramach planu finansowego na ochronę ziemi w danym roku, dofinansowanie może być przyznane w formie pożyczki.

Koszty kwalifikowane stanowią:
• koszt demontażu płyt azbestowych
• koszt przewiezienia azbestu z miejsca demontażu do miejsca unieszkodliwienia
• koszt unieszkodliwienia azbestu.

Środki Funduszu nie mogą być przeznaczane na wykonanie nowych pokryć dachowych.

 

Wniosek o ujęcie na liście osób o dofinansowanie zagospodarowania wyrobów azbestowych
 

Bardzo ważne jest  dokładanie wypełnienie wniosku  zwłaszcza podanie dokładnej ilości azbestu, co jest niezbędne do późniejszego rozliczenia dotacji.
W przypadku jakichkolwiek pytań i trudności w wypełnieniu wniosków prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 022 775 22 22 wew. 330.
O dokumentach, które należy przedłożyć do wniosku w dalszej kolejności będą Państwo na bieżąco informowani.

Z Regulaminem przeznaczania środków WFOŚiGW w Warszawie na dofinansowanie działań z zakresu usuwania i unieszkodliwiania azbestu na terenie Województwa Mazowieckiego oraz z Zasadami przeznaczania środków WFOŚiGW na dofinansowanie działań z zakresu unieszkodliwiania azbestu na terenie Województwa Mazowieckiego można zapoznać się dokładnie korzystając ze strony internetowej www.wfosigw.pl w zakładce Aktualności, Obsługa beneficjentów.


 

Wytworzył:
Małgorzata Kiełbaśińska
(2016-04-29)
Udostępnił:
Kordulewska Martyna
(2010-04-16 09:21:22)
Ostatnio zmodyfikował:
Bańbura Sebastian
(2020-09-03 15:05:53)

       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki    
 
liczba odwiedzin: 4144380